Få hela storyn
Starta din prenumeration

Prenumerera

Kontakta oss

Fastighetsnytt Förlags AB har funnits i över 20 år och ger ut Sveriges ledande branschtidning för beslutsfattare i fastighets- och samhällsbyggnadsbranschen samt arrangerar kongressen Business Arena – landets största mötesplats för folk i branschen. Sedan 2017 är Fastighetsnytt en del av Bonnier.

  • Vi ger ut tidningen Fastighetsnytt – fastighetsbranschens ledande tidning – i en utgåva på sex nummer per år. Tidningen har funnits sedan 1994 och har utvecklats från att vara en renodlad facktidskrift till att bli en central kunskapsförmedlare i branschen.
  • Vi arrangerar årligen kongressen Business Arena, som är fastighetsbranschens ledande mötesplats. Business Arena lockar årligen tusentals branschaktörer, såväl nationella som internationella.
  • Genom vår tjänst fastighetsjobb publiceras och hittas lediga tjänster inom hela fastighets- och samhällsbyggnadssektorn.

Prenumerationsärenden och övriga supportfrågor

Besök vår hjälpsida för att få svar på frågor gällande prenumeration, konto och annat. Där hittar du också e-postadress till vår kundservice. Kontakta oss via telefon för snabbast svar. Ange ditt kund- eller fakturanummer när du kontaktar oss för smidigare hantering.

  • Telefon kundservice: 08-409 320 02
  • Öppettider: helgfria vardagar 9-12 samt 13-16

Vid behov av större antal prenumerationer kontakta oss via formuläret för licenslösningar.

Feedback som rör våra digitala plattformar

Åsikter och feedback som rör våra digitala plattformar skickas till utvecklingsteamet: feedback@fastighetsnytt.se. Notera att utvecklingsteamet inte kan svara på feedback som rör redaktionellt innehåll.

Redaktionella frågor


Peter Lingmerth

VD

070-844 02 77

peter.lingmerth@bonniernews.se


Redaktion


Sälj

Jonas Ekstrand

Key Account Manager

070-737 96 37

jonas.ekstrand@fastighetsnytt.se

Jonas Hedqvist

Key Account Manager

070-288 40 95

jonas.hedqvist@fastighetsnytt.se

Kristian Wallgren

Key Account Manager

070-488 86 04

kristian.wallgren@fastighetsnytt.se

Victor Karlsson

Head of Sales

0703233402

victor.karlsson@bonniernews.se


Karriär

Mia Räikkönen

Key Account Manager Fastighetsjobb

076-196 86 76

mia.raikkonen@fastighetsnytt.se


Akademi

Magnus Norrman

Affärsområdeschef Fastighetsnytt Akademi

070 729 37 21

magnus.norrman@bbm.bonnier.se

Karin Rehnberg

Varumärkesansvarig

070-003 34 62

karin.rehnberg@bbm.bonnier.se


Tipsa oss!

Skicka gärna dina nyhetstips till oss. Observera att du får vara helt anonym och att källskydd tillämpas. Rätten att vara anonym är reglerad i svensk grundlag.

Om du vill får du dock gärna lämna din e-postadress så att vi kan kontakta dig. Din e-postadress är konfidentiell och kommer enbart att användas för eventuell kommunikation mellan dig och Fastighetsnytt.