torsdag23 mars

Kontakt

Annonsera

E-tidning

Sök

Prenumerera på tidningen Fastighetsnytt

Till erbjudande

Uthyrning

Convendum etablerar sig i Umami Park

Publicerad: 7 januari 2019, 08:48

Umami Park. Bild: Wallenstam

Wallenstam har tecknat hyresavtal med Convendum för totalt 5000 kvadratmeter i Umami Park, i Hallonbergen, Stockholm. Avtalet löper på i tolv år.

Ämnen i artikeln:

ConvendumWallenstam Fastigheter

– En etablering i Umami Park känns helt rätt för oss. Här vill vi skapa en mötesplats för innovationer och utveckling där stora och små företag möts, säger Håkan Jeppsson, vd för Convendum.

Uthyrningen avser tre våningsplan i tre byggnader som kommer fyllas med coworking ytor, kontorsrum, café och showrooms.

– Convendums moderna och urbana lösningar i ett välpaketerat koncept är en mycket välkommen etablering i Umami Park. Deras närvaro bidrar till nya möjligheter för samverkan, utveckling och dynamik i ett nytt spännande område, säger Hans Wallenstam, vd för Wallenstam.

Redaktionen

Dela artikeln:

Fastighetsnytt nyhetsbrev

Välj nyhetsbrev