måndag27 mars

Kontakt

Annonsera

E-tidning

Sök

Prenumerera på tidningen Fastighetsnytt

Till erbjudande

Rekrytering

CA Fastigheter genomför organisationsförändring

Publicerad: 16 mars 2023, 09:33

CA Fastigheters vd Andreas von Hedenberg.

Foto: Pressbild

CA Fastigheter genomför en organisationsförändring för att stärka organisationen och för att mer fokuserat driva frågor om bland annat hyresgästerbjudande, hållbarhet och digitalisering. Det framgår av ett pressmeddelande.

Ämnen i artikeln:

SvepetCA Fastigheter

SM


Anders Gustafsson som arbetat i bolaget de senaste 15 åren, och är idag Regionchef i Jönköping, har utsetts till Fastighetsutvecklingschef. Hans övergripande ansvar blir att ansvara för utvecklingen av förvaltningen inom samtliga regioner i Sverige.

”I takt med att bolaget vuxit har vi sett ett större behov av att stärka organisationen. Jag är glad att Anders tackat ja till rollen och jag är säker på att han kommer lyckas i att leda detta viktiga arbete”, kommenterar Andreas von Hedenberg, CA Fastigheters vd.

Den nya organisationen börjar gälla från och med den 1 augusti. CA Fastigheter har inlett arbetet med att rekrytera en ny Regionchef till regionkontoret i Jönköping.

Dela artikeln:

Fastighetsnytt nyhetsbrev

Välj nyhetsbrev